Na co zwrócić uwagę kupując szczotkę do WC

jak wybrac szczotke do wc

Idąc do sklepu po szczotkę do WC, najczęściej sięga się po pierwszą lepszą. Jednak warto zwrócić uwagę na to, co się kupuje, by szczotka była użyteczna – dobrze czyściła wnętrze muszli klozetowej i jednocześnie była wytrzymała, by nie trzeba było jej wymieniać na nową po pierwszym użyciu. Na co, zatem należy zwrócić uwagę kupując szczotkę do WC? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Jaką szczotkę wybrać do WC?

Jeżeli chodzi o samą szczotkę, to warto wybrać taką, która przede wszystkim będzie dobrze czyściła toaletę. Dlatego dobrym wyborem będzie szczotka o dobrej jakości, dość sztywnym, ale nie ostrym włosiu, by nie uszkodzić wewnętrznej części toalety. Włosie szczotki powinno być także wykonane z tworzywa, jakie będzie odporne na działanie środków chemicznych używanych do czyszczenia toalety.

Stojak na szczotkę do WC

Stojak na szczotkę do WC (źródło: https://www.ole.pl/category/szczotki-wc)

Jeżeli chodzi o kształt części czyszczącej szczotki do toalety najbardziej popularny jest półokrągły lub okrągły. Jednak do muszli klozetowych o specyficznym, mocno wygiętym kształcie można wybrać szczotki o profilowanej główce czyszczącej, co pozwoli o wiele lepiej wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca muszli ustępowej.

Czytaj także  Rodzaje uchwytów na papier toaletowy i ręczniki

Kolejną kwestią jest trzonek szczotki do WC. Powinien on być masywny i wykonany z solidnych materiałów, by wytrzymać częste użytkowanie. Najczęściej można spotkać szczotki na metalowych trzonkach, a także tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Chętnie produkowane są także szczotki do WC z drewnianymi trzonkami, jednak decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, by wybrać drewno egzotyczne odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

 

Jaki pojemnik wybrać na szczotkę do WC?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są pojemniki stojące na szczotki do WC. W sklepach można dostać pojemniki, na których zawiesza się szczotki lub takie, do których się je wkłada. Warto pamiętać, że pojemnik powinien mieć solidną podstawę, by przy wkładaniu szczotki nie przewrócić go.

Inną propozycją są pojemniki wiszące – mocowane do ściany. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy główny element, w jakim umieszcza się szczotkę można bez problemu zdjąć i wyczyścić.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając szczotkę do WC warto zwrócić uwagę na to, by swoim wyglądem wpisywała się w ogólny wygląd pomieszczenia. Można dobrać ją pod względem kolorystycznym lub głównego motywu, jaki obraliśmy dla wystroju łazienki. Pozwoli to na stworzenie spójnego i eleganckiego wyglądu tego pomieszczenia.

homelighting