Rodzaje uchwytów na papier toaletowy i ręczniki

Szczególnie w małych łazienkach każdy centymetr powierzchni jest cenny, ale też niektóre akcesoria są niezbędne i trzeba na nie znaleźć miejsce. O urodzie wnętrz często decydują detale, więc poszukajmy nie tylko funkcjonalnych, ale także ładnych artykułów wyposażenia.

Klasyczne czy nowoczesne?

Łazienka to wyjątkowe miejsce. Poza oczywistymi walorami użytkowymi, jest także miejscem relaksu i odprężenia, dlatego ważne jest, by bez względu na wielkość, była miejscem przyjaznym i stylowym. Urządzanie łazienek, jak innych, domowych pomieszczeń, poddaje się modzie. Są zwolennicy szkła i metalu, rozświetleń i blasku. Niemniej jest miłośników stylu vintage, nawiązującego  do wyglądu pokoi kąpielowych z początku wieku. Łazienki w stylu skandynawskim to nie tylko stonowane kolory w odcieniach szarości, bieli i błękitu, ale też akcesoria w najprostszej formie.
Gdy decydujemy się na któryś ze stylów, musimy zadbać o detale i szczegóły. Projektuje się całe linie wyposażenia: wieszaki, uchwyty na papier czy ręczniki, mydelniczki, a nawet szczotki do czyszczenia toalet można kupić w komplecie. Jest to dobry sposób na uniknięcie błędu w doborze kształtu, koloru czy surowca, z którego akcesoria są zrobione.

Drewno i kamień

Nawet, jeśli doskonale wiemy w jakim stylu chcemy mieć łazienkowe akcesoria, to wybór wcale nie będzie łatwy, bowiem oferta jest szeroka. Do papieru toaletowego można kupić stojaki, na których mieści się kilka rolek lub uchwyty mocowane do ściany. Mogą być metalowe, drewniane, drewniane z kamienną podstawką, metalowe z elementami drewnianymi. Wiele z nich ma zdobienia i stylizacje. Także wieszaki, stojaki i uchwyty do ręczników przybierają różnorodne kształty i formy. W ich produkcji  zastosowano różnorodne materiały i techniczne rozwiązania. Gdy przegląda się oferty sklepów z wyposażeniem łazienek, ma się nieodparte przekonanie, że to nie wyobraźnia, a ceny stanowią granicę pomysłowości.

Czytaj także  Na co zwrócić uwagę kupując szczotkę do WC

rolki papieru toaletowego

Funkcjonalność i higiena

Szeroki wybór akcesoriów łazienkowych mają także administratorzy toalet publicznych. W takich miejscach można zamontować pojemniki na papier w zamykanych kasetach, ograniczających możliwość wypadnięcia rolki papieru. Są dostępne także podajniki papieru toaletowego w listkach. Akcesoria do publicznych toalet przede wszystkim zapewniają maksimum higieny, ale nie oznacza to wcale, że muszą być brzydkie. Produkuje się je w różnych kształtach, z plastiku ABS, metalu czy stali, o różnych sposobach montażu, zamykane na kluczyk bądź zatrzask. Podobnie jest z podajnikami do ręczników papierowych. Do wyboru są dozowniki do ręczników w rolkach bądź w składanych listkach.
By łazienka była równie piękna co wygodna i funkcjonalna, musi być zaprojektowana i zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Kto wie, czy te szczegóły nie są najważniejsze…

homelighting