Jak oświetlić ogród latem

 

Sezon letni wiąże się z częstszym przesiadywaniem w ogrodzie, organizowaniem imprez plenerowych oraz śniadań na świeżym powietrzu. Właśnie taka pora roku sprzyja porankom i wieczorom spędzonym na tarasie. Częstsze przebywanie wokół domu wymusza na domownikach zadbanie o odpowiednie oświetlenie ogrodu – po prostu, żeby było klimatycznie. Idealnie do tego sprawdzają się reflektory LED, które pomagają oświetlić wybrane elementy ogródka oraz część elewacji. Oświetlony ogród to nie tylko fajny efekt wizualny, ale także dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto oświetlić swój ogród?

Oświetlenie ogrodu umożliwia spędzanie miłych, letnich, ciepłych wieczorów w ogrodzie i znacznie przedłuża ten czas – kiedy robi się ciemno można swobodnie siedzieć i cieszyć się ‘blaskiem świateł’. Wykorzystane reflektory LED są elementem dekoracyjnym – podobnie jak znajdujące się w ogrodzie rośliny czy inne upiększające dodatki. W żadnym ogrodzie nie powinno zabraknąć światła – szczególnie latem. Zabawa światłem pozwala zamienić zwykły ogród w klimatyczne miejsce, w którym aż chce się spędzać wolny czas. Inwestycja w ogrodowe oświetlenie to coś, co naprawdę się opłaca. Na wyglądzie zyskuje nie tylko ogród, ale również dom, a domownicy czują się bardziej bezpiecznie.

Czytaj także  Jak wykorzystać oświetlenie LED w ogrodzie?

Od czego zacząć oświetlenie ogrodu?

Projektowanie ogrodowego oświetlenia powinno się zacząć od wyznaczenia miejsc, które chce się oświetlić. Najczęściej wybieranymi elementami do oświetlenia w ogrodzie są schody, ścieżki ogrodowe, tarasy, podjazdy, ławki czy pięknie wyeksponowane, dorodne rośliny. Podczas oświetlenia ogrodu można zdecydować się na różnego typu oświetlenie – wszystko zależy od upodobań oraz zasobności portfela właścicieli.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie zewnętrzne LED?

Oświetlenie zewnętrzne LED jest idealnym, energooszczędnym sposobem na rozświetlenie ogrodu oraz elewacji. Szeroki wybór zewnętrznego oświetlenia sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Różne formy oraz oprawy lamp dają szeroki wachlarz możliwości. Nie jest powiedziane, że oświetlając ogród należy wybrać tylko jeden rodzaj lamp – wręcz przeciwnie, dobrze jest zastosować kilka modeli o różnym przeznaczeniu.

Jakie lampy nadają się do ogrodu?

To, jakie lampy najlepiej wybrać, zależy w głównej mierze od wyglądu konkretnego ogrodu i od punktów, które chce się oświetlić. Chcąc dobrze oświetlić konkretny teren, warto zdecydować się na reflektory LED, które idealnie się w tym sprawdzą. Jeżeli w ogrodzie znajduje się alejka, którą chce się oświetlić, to warto wybrać lampy stojące lub takie, które montuje się w ziemi. Wszystko uzależnione jest też od efektu, który chce się osiągnąć. Każdy rodzaj lamp pełni inną funkcję i sprawdzi się lepiej w innych zadaniach. Jedno jest pewne – do oświetlenia ogrodowego warto wybrać oświetlenie LED. Ich nowoczesna technologia sprawia, że mają długą żywotność, dają dobrą jakość światła i łatwo się nimi steruje. Nie można zapomnieć też o tym, że wszystkie lampy zewnętrzne powinny być odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Czytaj także  Jak płacić mniej za światło?

homelighting