Zrób ze swojego przedpokoju wyjątkowe miejsce.

Przedpokój to miejsce, które widzi się jako pierwsze po wejściu do mieszkania. Dla domowników może być ono opatrzone, ale dla przychodzących gości jest decydujące, jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie. Warto poświęcić więc trochę czasu na dobór odpowiednich mebli do przedpokoju, by nie tylko ładnie komponowały się z wnętrzem mieszkania, ale również były funkcjonalne.

Funkcjonalność przedpokoju

Przy projektowaniu przedpokoju należy przede wszystkim pamiętać o jego funkcjonalności. Jest to przecież pomieszczenie, do którego wchodzi z zewnątrz, często z siatkami z zakupami, mokrym płaszczem czy parasolem. Wszystko musi być więc pod ręką, tak, aby nie pokonywać w zabłoconych butach dodatkowych kroków.

Warto zwrócić uwagę na to, aby przedpokój urządzony był w podobnym stylu co reszta mieszkania. Klasyczne meble do przedpokoju będą się gryźć np. z nowoczesną kuchnią czy salonem. Hol to wizytówka mieszkania, jego wystrój będzie uzależniony w znaczniej mierze od jego powierzchni. Mały czy duży może stać się wyjątkowym miejscem!

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Przedpokój to przeważnie pomieszczenie o małej powierzchni, gdzie nie ma miejsca na elementy dekoracyjne. Dlatego też należy zadbać o to, aby dobierane meble prezentowały się ładnie i elegancko same z siebie. Co powinno znaleźć się w przedpokoju? Przede wszystkim trzeba wygospodarować miejsce na buty i siedzisko, z którego będzie się korzystać podczas ich zakładania. W zależności od ilości przestrzeni, można zaopatrzyć się w osobną szafkę na buty i drugą, większą na odzienia wierzchnie, takie jak kurtki i płaszcze. Najlepiej sprawdzi się szafa z przesuwanymi drzwiami. Jeżeli nie ma miejsca na osobną szafę, to warto zamontować uchwyty do wieszaków, które można przykręcić do ściany albo stojak na kurtki. Każdy przed wyjściem z domu chce wiedzieć też jak wygląda, dlatego nie może zabraknąć w przedpokoju lustra. Najlepiej wybrać lustro o takich wymiarach, które umożliwi nam obejrzenie całej sylwetki. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem będzie także zamontowanie półek na drobiazgi – np. na klucze, piloty od bramy czy garażu. Pozwoli to na uniknięcie bałaganu. Pamiętaj też o dobrym oświetleniu w okolicach lustra – bez trudu wyłapiesz wówczas jakiś ewentualny mankament w makijażu czy fryzurze przed wyjściem z domu.

Czytaj także  Odkurzacze bezprzewodowe - porównanie modeli 2022

Przedpokój to pomieszczenie przeważnie o małym metrażu, ale za to niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu. Pomysłowe rozwiązania i wygoda z pewnością umilą życie przy rutynowych czynnościach. Hol jest także wizytówką domu, i z tego względu, powinniśmy poświęcić mu należytą uwagę podczas aranżacji pozostałych pomieszczeń.

homelighting