0

Odkurzacze bezprzewodowe – porównanie modeli 2022

robot sprzątający

Odkurzacze bezprzewodowe – porównanie modeli 2022

Myśląc o zakupie odkurzacza bezprzewodowego, musimy zadać sobie szereg pytań, zanim dokonamy wyboru odpowiedniego modelu. Bardzo ważnym aspektem jest jego funkcjonalność. Wybierając odkurzacz pionowy, musimy zdecydować, czy ma on służyć jedynie do odkurzania, czy również do mopowania lub mycia podłogi.

Parametry pionowego odkurzacza bezprzewodowego

Mopowanie jest powszechnym przecieraniem podłogi na wilgotno, za pomocą nakładki mopującej lub wałka. Przy bardzo brudnej podłodze nakładka powinna być dosyć często zdejmowana i płukana. Odkurzacz mopujący zdecydowanie bardziej przyda się w utrzymaniu podłogi w czystości, aniżeli myciu jej.

Na rynku można również spotkać odkurzacz myjący, który może służyć wyłącznie do odkurzania lub być uniwersalny i jednocześnie odkurzać, myć i suszyć podłogę. Posiada on dwa pojemniki, na czystą i brudną wodę. Jego zaletą jest to, iż do czyszczenia pobiera zawsze czystą wodę sprawiając, że powierzchnia jest zdecydowanie lepiej odświeżona.

Konstrukcja odkurzacza

Klasyczny odkurzacz 2w1 posiada samostojącą konstrukcję, gdzie środek ciężkości jest na dole sprawiając, że odkurzanie staje się wygodne. W przypadku odkurzaczy z silnikiem przy rączce mamy do czynienia ze środkiem ciężkości u góry, przez co cierpi nadgarstek. Niestety ten typ odkurzaczy z silnikiem przy rączce nie ma samostojącej konstrukcji. To powoduje, że przerwanie pracy zmusza do położenia go na podłodze. Z kolei zaletą tej konstrukcji jest to, że wypinając dużą elektroszczotkę bez problemu ściągniemy pajęczynę z sufitu. Jego potoczną nazwą jest odkurzacz 260 stopni, ze względu na łatwą dostępność długą rurą w trudno dostępne miejsca.

Czytaj także  Nowoczesne meble biurowe

Jak działa robot sprzątający?

Z pewnością o robotach sprzątających możemy powiedzieć jedno. Są zdecydowanie mniejsze niż typowy odkurzacz. Wystarczy je włączyć, a one przemieszczając się po pokoju skutecznie sprzątają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Są to bardzo inteligentne urządzenia, które posiadają oprogramowanie pozwalające im orientować się w przestrzeni. Planują drogę, po której zamierzają się poruszać i jednocześnie omijać przedmioty stojące im na przeszkodzie. Specjalny akumulator, który ładowany jest w stacji dołączanej do robota sprawia, iż robot sprzątający nie wymaga kabla połączonego z gniazdkiem.

Programowanie i sterowanie robotem

Najważniejsze w programowaniu robota jest ustawienie czasu jego pracy. Powinien on posiadać opcję planowania swojej pracy na kilka dni do przodu. W ten sposób będzie on pracował bez naszej codziennej ingerencji. Przy zaplanowaniu jego pracy ważne jest, aby regularnie go opróżniać.

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie pilota lub smartfonu, aby wskazać mu miejsce do odkurzenia podczas naszej zabawy z dziećmi lub pracy.

Porównanie modeli odkurzaczy bezprzewodowych 2022

Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów odkurzaczy bezprzewodowych. Wymienić można np.:

  • do szybkich porządków
  • dla miłośników zwierząt
  • wielozadaniowe
  • roboty sprzątające

homelighting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *