0

Najlepsze zamrażarki do 2500 z

rodzina pochyla się nad zamrażarką sklepową

Choć każdy ma w domu lodówkę z zamrażalnikiem lub chłodziarko-zamrażalkę, to często okazuje się, że potrzebna jest jeszcze osobna zamrażarka. To szczególnie dobre rozwiązanie, które chcą zamrozić sezonowe owoce na zimę. Czym kierować się przy wyborze zamrażarki (https://www.neo24.pl/duzeagd/lodowki/zamrazarki.html)?

Rodzaje zamrażarek

Przed zakupem zamrażalki trzeba dokładnie wyznaczyć miejsce, w którym będzie stała. To będzie determinowało jej rodzaj oraz wielkość. Na rynku dostępne są trzy typy zamrażarek:

  • szufladowe,
  • skrzyniowe,
  • do zabudowy.

Zamrażarki szufladowe to zamrażarki wolnostojące, które można postawić w dowolnym miejscu kuchni lub spiżarni. Z zewnątrz bardzo przypomina zwykłą lodówkę. W zależności od rozmiarów, w środku znajduje się od 3 do 9 szuflad na mrożonki. W takiej zamrażarce łatwo jest posegregować mrożone produkty, a później je znaleźć. Na opakowaniach warto umieścić informacje o dacie zamrożenia, by wiedzieć do kiedy należy zużyć mrożonkę.

Zamrażarki skrzyniowe to także zamrażarki wolnostojące. Ze względu na to, że otwierane są od góry wymagają więcej miejsca i najlepiej umieścić je w spiżarni lub piwnicy. Ich zaletą jest duża pojemność, można w niej zmieścić więcej produktów niż w zamrażarce szufladowej o tej samej pojemności. Bez problemu zmieści się w niej cały indyk lub inne duże kawałki mięsa. Minusem tego typu zamrażarek jest trudność ze znalezieniem potrzebnego woreczka z mrożonką, czasami wymaga to przerzucenia liku warstw.

Czytaj także  Jakie noże wybrać do tortu?

Zamrażarki do zabudowy to małe urządzenia, które zmieszczą się w każdej kuchni. Ich zakupu należy dokonać przed zamówieniem mebli do kuchni, wtedy łatwo będzie ją wkomponować w całość.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Zamrażarka to sprzęt, który musi być cały czas włączony, a prądu zużywa więcej niż chłodziarka. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na klasę efektywności energetycznej. Najniższa to A, a najwyższa to A+++. Różnica w rachunkach może wynosić nawet 200 zł rocznie, to dużo biorąc pod uwagę, kilka lat użytkowania zamrażarki.

Wybierając zamrażarkę warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają życie. No Frost to bardzo praktyczna funkcja, zamrażarka nie wymaga oszraniania i rozmrażania, jest w zasadzie bezobsługowa. Dodatkowo zamrażarka może być wyposażona w kostkarkę do lodu, to idealne rozwiązanie na upalne dni.

Najlepsze zamrażarki do 2500 zł

Jeśli wiemy już jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze zamrażarki, to przyszedł czas na dokonanie wyboru. Warto wyznaczyć sobie górną granicę cenową i przeglądać rankingi oraz opinie użytkowników. To znacznie ułatwi dokonanie ostatecznego wyboru.

Do 2500 zł znajdziemy zamrażarki produkowane przez takie firmy jak:

  • Beko,
  • Samsung,
  • Bosch,
  • Gorenje,
  • Indesit.

Ostateczna cena zależy nie tylko od marki producenta, ale także od marży sklepu, dlatego warto korzystać także z porównywarek internetowych. O ostatecznym wyborze powinny jednak decydować parametry techniczne, bo to one mają decydujący wpływ na ostateczną pracę zamrażarki.

Czytaj także  Jak ominąć kolejki podczas świątecznych zakupów? Oto nasze pomysły

homelighting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *