0

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego mieszkania?

Zakup mieszkania z całą pewnością jest bardzo poważną decyzją, którą się podejmuje w trakcie życia. Dlatego warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy odbiorze nowego mieszkania. Są to bardzo istotne kwestie, które mogą wpłynąć na sposób korzystania z nowego lokum.

Powierzchnia mieszkania

W ostatnich latach bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju inwestycje mieszkaniowe Wrocław. Jednak podczas odbioru mieszkania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim wśród nich można wymienić powierzchnię kupionego przez nas mieszkania. Powierzchnia mieszkania bardzo często ma również wpływ na jego cenę, dlatego powinna być w odpowiedni sposób ustalona. Bardzo często zdarza się tak, że umowa z deweloperem uwzględnia margines błędu. Może on sięgać nawet dwóch procent, dlatego warto to uwzględnić podczas odbioru mieszkania. Jednakże większe różnice mogą nam dać możliwość odstąpienia od zakupu.

Sprawdzenie ścian

Kolejną istotną rzeczą, którą należy sprawdzić podczas odbioru mieszkania z całą pewnością są ściany. Warto się upewnić przede wszystkim, że są one proste, ponieważ to bardzo ważne kwestie, które mogą wpływać na wygodę mieszkania w danym lokum. Dlatego podczas odbioru powinno się zarówno sprawdzić pion oraz poziom na ścianach, ale także kąty, które się pomiędzy nimi znajdują. Ściany powinny być proste oraz musi być na nich równomiernie ułożony tynk. Warto o tym pamiętać.

Czytaj także  Jak wybrać profesjonalne czyściwo?

Sprawdzenie podłóg

Oprócz sprawdzenia ścian podczas odbioru powinno się również sprawdzić podłogi, które znajdują się w kupowanym przez nas mieszkaniu. Warto do tego celu wykorzystać takie narzędzie jak poziomica. Istotną kwestią w tym przypadku jest również sprawdzenie kątów, które znajdują się pomiędzy konkretnymi ścianami. Dodatkowo na parterze powinno się także sprawdzić grubość wylewki, ponieważ ma ona bardzo duży wpływ na izolację termiczną.

Okna i drzwi

Kolejnymi elementami w mieszkaniu, które powinno się sprawdzić podczas odbioru lokalu są w szczególności okna oraz drzwi. Przede wszystkim należy się upewnić, czy są one prawidłowo osadzone. Oprócz tego powinny być w pełni szczelne oraz nie powinny się na nich znajdować żadnego rodzaju rysy czy też inne uszkodzenia. Warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę, ponieważ są to bardzo istotne kwestie. Dodatkowo należy się upewnić, że drzwi oraz okna w prawidłowy sposób się otwierają oraz zamykają.

Instalacja elektryczna

Przy odbiorze mieszkania warto również zwrócić uwagę na takie elementy jak instalacja elektryczna. Kluczową kwestią w tym przypadku jest fakt, czy we wszystkich gniazdkach elektrycznych znajduje się prąd. Oprócz tego warto również sprawdzić, czy cała instalacja elektryczna działa w pełni poprawny sposób. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo zamieszkania w danym mieszkaniu. Dlatego powinno się zadbać o jej właściwe działanie.

Czytaj także  Czym wykończyć ściany

homelighting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *