Meble w pokoju dziecka – na co zwrócić uwagę?

meble dla dzieci

Urządzanie pokoju maluszka to nie lada wyzwanie – rodzice muszą zadbać o to, aby przestrzeń była dobrze zorganizowana, a przy tym pociecha miała zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się więc, jakie meble dla dzieci wybrać, aby były funkcjonalne, bezpieczne i ładnie się prezentowały. Czym kierować się podczas wizyty w sklepie meblowym?

Meble dla dzieci – bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości, że dla rodziców najważniejsze jest to, aby ich pociecha była bezpieczna. Dlatego też wybierając meble dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych produktów. Konieczne jest sprawdzenie, czy meble zostały wyprodukowane zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Taka wiadomość daje gwarancję, że użytkowanie produktów jest bezpieczne – przed dopuszczeniem do sprzedaży meble poddawane są specjalnym testom, które mają na celu wykluczenie tych modeli, które mogą okazać się dla dziecka zagrożeniem.

Meble dla dzieci wykonane z tworzyw naturalnych powinny mieć gładką powierzchnię, aby uniknąć bolesnych podrażnień wrażliwej skóry maleństwa. Zazwyczaj produkty tego typu zabezpiecza się specjalnym lakierem, który ma za zadanie zwiększyć odporność na uszkodzenia i tym samym sprawić, że meble będą ładnie wyglądać przez długi czas. Niemniej jednak zdarza się, że lakiery zabezpieczające zawierają szkodliwe substancje mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie pociechy. W związku z tym konieczne jest upewnienie się, że wybrane meble dla dzieci zostały pokryte przyjaznym dla zdrowia środkiem zabezpieczającym.

Czytaj także  Płytki od A do Z

Pochylając się nad bezpieczeństwem użytkowania, konieczne jest także zwrócenie uwagi na montaż mebli dla dzieci. O ile kilkumiesięczny bobas nie przemieszcza się samodzielnie, o tyle starsza pociecha porusza się swobodnie po mieszkaniu. W związku z tym trzeba sprawdzić, czy wybrane meble są stabilne. Aby zagwarantować dziecku maksymalne bezpieczeństwo, można przytwierdzić je do ściany. Jest to szczególnie polecane, kiedy w pokoju maleństwa znajduje się regał z książkami.

W trosce o funkcjonalność

Meble dla dzieci powinny być funkcjonalne. Oznacza to, że muszą być dopasowane do aktualnych potrzeb maleństwa. Jak wiadomo, pociechy szybko rosną, a ich wymagania zmieniają się w błyskawicznym tempie. W pokoju niemowlaka powinno znaleźć się wygodne łóżeczko, przewijak czy krzesełko do karmienia. Większe dzieci będą potrzebowały biurka, przy którym rozwiną swoje artystyczne zdolności, będą mogły poszerzać wiedzę, a później odrabiać zadania domowe.

Design

Jak wiadomo, oferta sklepów oferujących meble dla dzieci jest bardzo szeroka. Oznacza to, że kupujący ma do wyboru wiele modeli, co niejednokrotnie jest przyczyną długich rozważań nad tym, jakie meble dla dzieci wybrać. Obecnie rodzice najczęściej decydują się na zakup produktów o stonowanych, pastelowych barwach. Dużą popularnością cieszą się meble w kolorze białym, ponieważ pasują one zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca, a ponadto podobają się dziecku, bez względu na jego wiek.

Czytaj także  Kleje termotopliwe we florystyce

 

homelighting