Meble do sypialni – poprawmy własne samopoczucie

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po dniu pełnym pracy i emocji. Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające relaksowi. Niech będzie ładne, wygodne i funkcjonalne. Meble do sypialni znajdziemy w ofercie wielu firm, więc mamy w czym wybierać.

Jakie meble muszą się znaleźć w sypialni?

W zestawie mebli do sypialni muszą się znaleźć: łóżko, szafki lub stoliki nocne, komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. Jeśli pokój przeznaczony na sypialnię jest duży, możemy również wstawić toaletkę, kominek i lustro. Zadbajmy także o odpowiednie oświetlanie. Wybierając komplet mebli do sypialni, nie zapomnijmy więc o lampkach nocnych, których światło będzie wystarczające, by móc poczytać. Oświetlenie górne również musi pasować do całości sypialni. Pamiętajmy, że sypialnia to miejsce odpoczynku, więc lampy powinny świecić światłem rozproszonym, które nie będzie razić w oczy. Jeśli mamy duży pokój, do zestawu mebli do sypialni może dołączyć wygodny fotel, w którym rozsiądziemy się z książką, uciekając przed kłopotami codzienności. Wieczorem zaś będzie doskonałym miejscem do odłożenia szlafroka.

Jak wybrać odpowiednie łóżko?

Wśród mebli do sypialni łóżko jest najważniejsze, bo to w nim spędzamy noc. Musi więc być bardzo wygodne. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że ubrania można (przez jakiś czas, rzecz jasna) przechowywać w kartonach, ale już pierwszą noc w nowym mieszkaniu trzeba spędzić w wygodnym łóżku, co ma zapewnić dobry i zdrowy sen. Łóżko i materac kupujemy na wiele lat, więc zanim wybierzemy odpowiedni model, dobrze się zastanówmy. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm. Minimalna szerokość posłania dla dwóch osób to co najmniej 140 cm, wygodne jest łóżko o szerokości 160 cm, a idealne ma od 180 do 200 cm. Oczywiście, musimy pamiętać, by z obu stron łóżka było minimum 70 cm wolnego miejsca, by można było swobodnie do niego wejść. Wybierając meble do sypialni, zabierzmy do sklepu miarkę i rozsądek i kupmy mebel, który zmieści się w naszej sypialni.

Czytaj także  Sposoby zabezpieczenia drewna przed czynnikami atmosferycznymi.

Jak ozdobić pomieszczenie, w którym śpimy?

Jeśli nie mamy pomysłu na dekorację sypialni, przyjrzyjmy się aranżacjom w sklepach, które sprzedają meble do sypialni. Świetne przykłady znajdziemy tutaj – http://www.twojemeble.pl/pokoj/sypialnia-5. Wiele pomysłów aranżacyjnych znajdziemy także w Internecie. Pamiętajmy, by łóżko ustawić tak, by móc obserwować drzwi, kiedy będziemy w nim leżeć. Zadbajmy także o wygodną pozycję do czytania, przyda się miękki zagłówek. Ściany pomalujmy farbą w stonowanym kolorze. Świetnie sprawdzą się pastele dające poczucie miękkości i przytulności. Zawieśmy także zasłony, które również nadają przytulności, a także poprawiają akustykę i klimat pomieszczenia.

Wybór mebli do sypialni zdaje się być łatwy. Cóż za problem kupić łóżko i wygodny materac. Nie jest to jednak zadanie banalne, gdyż pokój, w którym śpimy ma być oazą, z której rano będziemy wychodzić wyspani, w świetnym nastroju i gotowi na kolejne wyzwania.

homelighting