Jak wybrać wygodny fotel do salonu?

fotel wypoczynkowy

Dla każdego wygoda oznacza coś innego. Dla jednej osoby będzie to miękkość, a dla innej dobre wyprofilowanie. Bez względu na preferencje, ze wygodne uważamy fotele wypoczynkowe, które pomagają nam się zrelaksować i naprawdę odpocząć. Jak wybrać taki mebel? Na co zwrócić uwagę, by zakpiony mebel spełniał swoją funkcję?

Jakie wymiary powinien mieć fotel wypoczynkowy?

Wbrew pozorom, rozmiar fotela wypoczynkowego to ważna kwestia, gdyż zazwyczaj nie mamy miejsce na kilka mebli tego typu, a fotel ma być wygodny dla wszystkich. Jeśli marzymy o takim z funkcją relaksu, pamiętajmy, że potrzebuje więcej przestrzeni, by możliwe było pełne korzystanie z jego funkcji i tym samym rozłożenie oparcia i siedziska. Warto także zwrócić uwagę na przykład na wysokość oparcia i siedziska. Łatwiej wstaje się z fotela wypoczynkowego, który ma wysokie siedzisko. Wysoka osoba będzie natomiast na pewno bardziej komfortowo wypoczywać w fotelu z wyższym oparciem lub takim, który ma regulowany zagłówek.

Doskonałe wyprofilowanie i rozkładanie fotela wypoczynkowego

Fotel powinien zapewniać wygodną, ale jednocześnie zdrową i ergonomiczną pozycję ciała. Wiadomo przecież, że zdrowy i sprawny kręgosłup to gwarancja świetnej formy i dobrego samopoczucia. Dobrze wyprofilowany fotel wypoczynkowy to taki, który zapewni pełne odprężenie i odciążenie kręgosłupa. Jeśli chcemy kupić fotel z funkcją relaksu, zwróćmy uwagę na sposób jego rozkładania. Najprostszym mechanizmem jest manualna funkcja relaksu, którą rozkłada się siłą własnych mięśni. Bardziej zaawansowanym i wygodniejszym rozwiązaniem jest elektryczna funkcja relaksu, sterowana za pomocą elektrycznych sensorów. Nowoczesne fotele to meble, które gwarantują przyjemne chwile wypoczynku dzięki zastosowanym w nich sprytnym rozwiązaniom. Bardzo wygodny jest rozkładany podnóżek, który zapewnią ulgę dla zmęczonych po całym dniu nóg. Ruchome zagłówki zagwarantują wygodne wsparcie dla głowy podczas czytania, oglądania telewizji czy poobiedniej drzemki.

Czytaj także  Chętnie wybierane systemy ocieplenia wnętrza domu

Miękkość i wygoda fotela wypoczynkowego

Na komfort wypoczynku wpływa w ogromnym stopniu to, z jakich materiałów mebel ten został wykonany. Ważne jest odpowiednie wypełnienie, czyli wysokiej jakości pianki oraz sprężyny faliste, które zapewniają odpowiednią elastyczność mebla i jego sprężystość, a jednocześnie gwarantują zachowanie przez niego jego formy i kształtu. Zanim kupimy fotel wypoczynkowy, dobrze zastanówmy się nad wyborem tapicerki. Skóra naturalna jest przyjemna w użyciu, ale podczas upałów korzystanie z fotela może być mało komfortowe. Nowoczesne materiały bawełniane gwarantują wygodę użytkowania, ale zwróćmy uwagę, by łatwo schodziły z nich ewentualne plamy czy zabrudzenia.

Fotel wypoczynkowy to mebel kojarzący się z przyjemnością i odprężeniem. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jego stronę wizualną, ale także na parametry, które decydują o tym, czy będzie wygodny.

homelighting