Jak oszczędzić miejsce w sypialni?

Pojemnik na pościel

Sypialnia to oaza wypoczynku. Trafiamy do niej wieczorem, po pełnym wrażeń i emocji dniu. Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. Sypialnie bywają małe, wiec musimy zadbać o odpowiednie wykorzystanie przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będą pojemniki na pościel.

Jakie meble trzeba wstawić do sypialni? Wybieramy pojemniki na pościel

W funkcjonalnej sypialni musi się znaleźć się kilka mebli. Podstawą wyposażenia jest łóżko, przy którym trzeba ustawić szafki lub stoliki nocne, ponadto potrzebne są: komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. Jeżeli miejsca jest niewiele, jeden ze stolików nocnych może pełnić rolę toaletki. Wystarczy, że postawimy na nim małe lustro. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, czyli jednej górnej lampie i lampkach mocnych, których światło będzie wystarczająco silne, by móc poczytać. W małym pokoju zmieszczą się także pojemniki na pościel, w których przechowamy zapasową pościel, kocę czy bieliznę pościelową.

Wybieramy idealne łóżko. Łóżka z pojemnikami na pościel

Łózko jest najważniejszym meblem w sypialni. Musi być wygodne, by gwarantować nam dobry i zdrowy sen. Można nie mieć żadnych mebli, ale spać zawsze trzeba tylko i wyłącznie na wygodnym łóżku. Łóżko i materac kupujemy na wiele lat, więc zanim wybierzemy odpowiedni model, dobrze się zastanówmy. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm. Dobrym pomysłem są łóżka z pojemnikami na pościel, gdzie możemy chować pościel. Dzięki temu oszczędzimy dużo miejsca w szafie. Tego typu meble zazwyczaj są wykonane z dobrej jakości drewna i występują w wielu wzorach. Czasami pojemniki na pościel są wysuwane, a w innych modelach trzeba podnieść cały materac ze stelażem, co może być kłopotliwe. Wybierzmy łóżko, w którym mechanizm działa bez zarzutu.

Czytaj także  Jak wybrać wygodny fotel do salonu?

Jaki dekoracje są odpowiednie do sypialni? Co poza pojemnikami na pościel?

Szukając pomysłów na aranżację sypialni, warto przyjrzeć się, jak urządzono wzorcowe sypialnie w sklepach meblarskich. Łóżko ustawmy tak, by móc obserwować drzwi, kiedy będziemy w nim leżeć. Zadbajmy także o wygodną pozycję do czytania, przyda się więc miękki zagłówek. Kupmy także ładną kapę czy narzutę na łóżko i pasujące do niej poduszki. Ściany pomalujmy farbą w stonowanym kolorze. Jeżeli stawiamy dodatkowe pojemniki na pościel, mogą stać się wygodnym siedziskiem. Wystarczy położyć na nich poduszki, by móc wygodnie się ubierać, bez konieczności siadania na świeżo posłanym łóżku. Zawieśmy także zasłony, które również nadają przytulności, a także poprawiają akustykę i klimat pomieszczenia.

Wybór mebli do sypialni nie jest łatwym zadaniem, gdyż decydujemy się na przedmioty, które mają zapewnić dobry sen. Wybierzmy praktyczne łóżko z pojemnikami na pościel, które spełni także rolę sprytnego schowka.

homelighting