0

Jak ominąć kolejki podczas świątecznych zakupów? Oto nasze pomysły

Są tacy, których na samą myśl o świątecznych zakupach zaczynają łapać skurcze i ból brzucha. Nie ma się czemu dziwić – perspektywa stania w niekończących się kolejkach oraz świadomość, że na pewno czegoś zapomniało się kupić może przyprawić człowieka nie tylko o ból brzucha czy głowy, ale nawet nerwicę lub lekką paranoję!

Do tego niesamowity hałas, obijające się o nas wyładowane zakupami wózki i ścisk – oto obrazek, który zna każdy, kto w okresie przedświątecznym odwiedza hipermarkety czy dyskonty. Chcemy czytelnikom zaproponować inną opcję – zakupy świąteczne robione w domu za pomocą komputera lub telefonu podczas oglądania ulubionego serialu i popijania herbaty lub kawy. Czy tak można? Oczywiście – wystarczy udać się na wirtualne zakupy spożywcze do marketu online (na przykład: https://www.e-piotripawel.pl/). Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych informacji na ten temat.

Sklepy spożywcze online

Istnieją w Polsce już od dłuższego czasu, jednak do tej pory ich docelowym terenem działania była Warszawa i inne duże aglomeracje, jak Wrocław, Kraków czy Trójmiasto. Zmieniająca się  dynamicznie sytuacja na spożywczym rynku detalicznym oraz perspektywa całkowitego zakazu handlu w niedzielę sprawiła, że markety online coraz śmielej zaczęły spoglądać na niezagospodarowane do tej pory grupy klientów z mniejszych miejscowości.

Czytaj także  Eleganckie sztućce – cena czy forma?

Doszła do tego coraz ściślejsza współpraca ze znanymi producentami i możliwość konkurowania cenowo ze stacjonarnymi sieciami dyskontów i hipermarketów. Nie bez wpływu na rozwój segmentu marketów online ma także ciągłe poszerzanie portfela marek własnych na wzór wspominanych już wcześniej sieci tradycyjnych, co zaczyna być coraz bardziej doceniane przez klientów, którzy szukają dobrej jakości produktów w niskich cenach.

Coraz taniej

Tak, to prawda – spożywcze markety online są coraz tańsze, a dodatkowo spadają ceny dostawy, co do tej pory było główną bolączkę tego segmentu handlu detalicznego. Pierwszym krokiem w zagospodarowaniu rynku było nawiązanie współpracy z dużymi firmami spedycyjnymi, które są w stanie obsługiwać cały kraj, a po stronie sprzedawców pozostało tylko odpowiednie pakowanie produktów, by produkty w stanie nie naruszonym trafiły pod drzwi odbiorcy.

Wiąże się to oczywiście z pewnym ograniczeniem, jeśli chodzi o wysyłkę asortymentu z grupy mrożonek czy świeżych ryb do bardziej oddalonych odbiorców, co jednak jest doskonale rekompensowane przez coraz większą liczbę promocji i rabatów. Stosowany w standardowych sieciach spożywczych zabieg polegający na znacznej obniżce ceny w przypadku zakupu kilku jednakowych sztuk produktu z powodzeniem jest wykorzystywany w marketach online.

Weryfikacja jakości

Dla tych, którzy do tej pory nie korzystali z zakupów w spożywczym markecie online mamy tylko jedną radę – pora wreszcie spróbować. Najlepiej zacząć od nie wymagających specjalnych warunków przechowywania produktów, które znamy ze sklepowych półek. Przeglądnijmy oferty marketów online i poszukajmy interesujących nas promocji – gwarantujemy, że w gorącym okresie przedświątecznym znajdziemy ich co niemiara! Kolejnym krokiem powinna być próba zamówienia świeżych warzyw czy owoców, lub produktów mięsnych, które najczęściej są oferowane w opakowaniach próżniowych nazywanych paczkami vacuum. Jeśli ich smak i jakość zadowoli nasze podniebienia możemy całkowicie zmienić nasze przyzwyczajenia zakupowe i zamiast tracić czas w sklepowych kolejkach poświęcić go na relaks czekając aż kurier zadzwoni do naszych drzwi.

Czytaj także  Jakie noże wybrać do tortu?

homelighting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *