Eleganckie widelce w domu

Widelec

Decydując się na zakup widelców do domu warto mieć na uwadze ich rodzaje, a także uwzględnić swoje potrzeby, nie tylko ze względu na okazje. Jedno jest pewne – warto mieć duży wybór tych przedmiotów, aby ze stoickim spokojem móc przygotować uroczystość w domu dla wielu osób.

Co musisz wiedzieć o sztućcach i jak się nimi posługiwać?

Planując ważną uroczystość rodzinną lub podejmując się organizacji spontanicznego przyjęcia warto sprawdzić, ile sztućców masz do dyspozycji, aby uniknąć nerwowych sytuacji i zaskoczenia widocznego na twarzach Twoich gości. Podstawową zasadą obowiązującą podczas spożywania dań jest trzymanie widelca w lewej dłoni, a noża w prawej. Warto znać tę zasadę savoir vivru, aby mieć pewność, że staniemy na wysokości zadania i z powodzeniem zorganizujemy wspaniałe przyjęcie, a także damy dobry przykład innym jako gospodarz. Znajomość tego, jak poprawnie posługiwać się widelcem jest naprawdę ważna, szczególnie jeśli urządzamy przyjęcie, na które zapraszamy nowe osoby. Jedząc ziemniaki i warzywa bardzo ważne jest krojenie warzyw, a dopiero potem korzystanie z widelca w prawej dłoni. Mając w zamiarze nagłe przerwanie jedzenia należy odłożyć na talerz zarówno widelec jak i nóż, lecz nigdy obok siebie. Bardzo ważną zasadą podczas takiej sytuacji jest również krzyżowanie sztućców w szczególny sposób. Ząbki widelca muszą opierać się o podstawę talerza, dlatego musisz o tym pamiętać zawsze, ilekroć będziesz chciał przerwać jedzenie. Po zakończonym posiłku należy odłożyć sztućce w sposób równomierny. Jak? Wystarczy ułożyć z lewej strony nóż, którzy kształtem przypomina jedynkę, a nóż z prawej. Nie bez powodu istnieje reguła, która głosi, że po zakończonym posiłku sztućce powinny przypominać godzinę siedemnastą.

Czytaj także  Jakie kolory są ciepłe a jakie zimne?

Eleganckie widelce

Jakie widelce wybrać? Poznaj ich rodzaje i zastosowanie

Planujesz zakup eleganckich widelców do domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeanalizuj te, które masz i pomyśl o potrzebach Twoich domowników. Każda kuchnia powinna być wyposażona w widelec do dania głównego, który zwykle powinien leżeć po lewej stronie talerza. W niektórych domach są specjalne widelce do przystawek, które pod względem wielkości są mniejsze od tradycyjnego widelca do dania głównego i ułatwiają nakładanie warzyw i innych przystawek znajdujących się na stole. Jeśli lubisz ryby i często je przygotowujesz dla rodziny w Twoim domu nie można zabraknąć widelca serwingowego, który posiada cztery charakterystyczne zęby i jest przeznaczony do ryb. Najpopularniejszy jest widelczyk do ciast, którego nie może zabraknąć. Wielkością jest bardzo podobny do łyżeczki herbacianej i zwykle posiada 2 lub 3 zęby. Bardzo popularny jest także widelec przeznaczony do nakładania warzyw lub wędlin, określany mianem widelca półmiskowego, który posiada zwykle 2 ząbki. Jeśli lubisz owoce morza i nietypową kuchnię to warto zaopatrzyć się również w widelczyk do ślimaków, który wielkością jest zbliżony do klasycznego widelczyka do ciast i ma szeroki rozstaw ząbków. Ponadto nie możesz zapomnieć o zakupie widelca do ostryg, który z wyglądu bardziej przypomina łyżkę i ma specyficzny kształt.

homelighting