Akcesoria warsztatowe, które ułatwiają pracę

akcesoria warsztatowe

Zbiór narzędzi, stoły i szafy warsztatowe to podstawa dobrze funkcjonującego warsztatu. Jednak podczas pracy nie raz byliśmy w sytuacji, że mimo profesjonalnych narzędzi i wiedzy zabrakło kropki nad i. Zabrakło drobiazgu, który dokończyłby naszą pracę.

Zestawy, przyborniki i gadżety

Akcesoria warsztatowe, bo o nich jest mowa, raczej nie rzucają się od razu w oczy. Jednak mimo to często po nie sięgamy zwłaszcza jak jesteśmy specjalistami. Zestawy narzędzi dla elektryków. Prosta miękka torba na zamek, a w niej miernik, próbniki 230V i 12V, odpowiednio izolowane śrubokręty wytrzymujące napięcie elektryczne 1000V oraz szczypce, kombinerki i zestaw przewodów. Wszystko estetycznie zapakowane, taki mobilny warsztat elektryczny. To tylko prosty przykład przedstawiający skuteczne przenoszenie narzędzi. Jednak większość akcesoriów warsztatowych to nie narzędzia lecz przyborniki, w których trzymamy zestawy śrubek, nakrętek czy gwoździ. Prostym przykładem jest plastikowa, nie wielkich rozmiarów, walizeczka z kompletem o-ringów różanego rodzaju. Najczęściej wykorzystywane o-ringi w jednym miejscu, bez konieczności szukania, zamawiania w sklepach on-line. Akcesorium, które skraca czas wykonywanej pracy. Podobnym przykładem może być zestaw numeratorów lub punktaków. Umieszczone w małym pudełku, kuwecie zawsze pod ręką i zawsze pełny komplet. Do gadżetów lub raczej profesjonalnych akcesoriów warsztatowych możemy zaliczyć poziomice laserowe i dalmierze. Zawsze estetycznie zapakowane, nie wielkich rozmiarów, pozwalają na profesjonalne podejście do wykonywanej pracy.

Czytaj także  Renowacja mebli ogrodowych - od czego zacząć?

Nie tylko mobilnie

Akcesoria warsztatowe również możemy wykorzystywać w warsztacie stacjonarnym. Nie każdy gadżet musi być mobilny. Jeżeli korzystamy z kompresorów powietrza w naszym warsztacie do napędzania narzędzi, dobrze jest się zaopatrzyć w spiralne węże pneumatyczne. Ich konstrukcja zapewnia, że nie będą one leżały po całym warsztacie. Zawsze po skończonej pracy wrócą do uformowanego wcześniej kształtu, zajmują mało miejsca i zapewniamy sobie i pracownikom dodatkowe bezpieczeństwo. Kolejnymi akcesoriami warsztatowymi przydatnymi w pracy są zwijane przedłużacze elektryczne. Również wpływają na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy, ale przede wszystkim zajmują mało miejsc, a przewody od narzędzi elektrycznych już nie muszą leżeć gdzie popadnie. Akcesoria warsztatowe tak jak profesjonalne narzędzia poprawiają jakość i skracają czas wykonywanej pracy. Zakładając lub wyposażając warsztat dobrze jest mieć na uwadze różnego rodzaju rozwiązania. Z pewnością zastosowanie ich ułatwi i wzbogaci wykonywana pracę, a z pewnością nie zaszkodzi.

homelighting